7-11 yaş

Ana Sayfa   ›   Hakkımızda

Haftalık programı indirmek için tıklayız. 

ÖZEL ŞEHİR KOLEJİ İLKOKULU Yaz Okulu Kayıt Bilgileri;


Yaz Okulu Başlangıcı: 01 Temmuz 2019 Pazartesi  Günlük Programlarımız 08.00 - 17.00 saatleri arasında uygulanacaktır.

Yaz okulumuz üçer haftalık 2 periyot halinde olacaktır.

İlk Periyot: 01 Temmuz – 19 Temmuz 2019

İkinci Periyot: 22 Temmuz – 09 Ağustos 2019 tarihleri arasında olacaktır.

Kayıtta İstenecek Belgeler

Öğrenci Sağlık Raporu

Geziler için muvaffakatname

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Kayıt olunan süre içerisindeki eğitim programları

Sabah-Öğlen-İkindi yemek hizmeti

Basit sağlık taramaları 

Yaz okulu katılım sertifikası

Yapılan etkinliklerin günlük olarak bildirimleri

Öğrencilerin atölyede ürettiği materyaller

Yaz Okulu Öğrenci Kiti (Çanta, Şapka )

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yaz okulu boyunca programı tamamlayıcı geziler düzenlenecektir. Giriş ücreti gerektiren etkinliklerin ücretleri velilerden ayrıca talep edilecektir.

Servis Hizmeti isteğe bağlı olarak verilecek ve ayrıca ücretlendirilecektir.

Yaz okulu öğrenci yüzme kiti (yüzücü gözlüğü, bone ve havlu) 


7-11 yaş grubundaki yaz okulu programı ile öğrencilerin yaz tatili boyunca spor, sanat, bilim, eğitsel aktiviteler, eğitsel geziler, eğitsel oyunlar ve çocukların hayal güçlerini sınırsız kullandıkları bir program tasarlanmıştır. Programımızda hayal gücünü kullanan, üreten çocuklar hedeflenmiştir.

ŞEHİR YAZ OKULUNDA;

At Biniciliği,Buz Pateni / Tekerlekli Paten, Bahçecilik,Geleneksel Oyunlar, Zeka Oyunları, Geziler, Müzik Atölyesi, 3D Sinema,Dans/Spor Aktiviteleri, Yüzme, İngilizce, Görsel Sanatlar, Matematik Atölyem, Yaratıcı Drama, Bilim Atölyesi, Kendin Yap, Kendin ÜretOkuma/Araştırma saati, Kodlama/Robotik 

Programımız içerisinde bulunan bazı uygulamaların detayları ise şöyle:

Okuma/Araştırma Saati

Yaz okulumuza  katılan öğrencilerin günlük programı okuma ve araştırma saati ile başlayacaktır. Hikaye tamamlama, hikayeyi resmetme ve canlandırma etkinlikleriyle hayal güçlerinin gelişmesinde katkıda bulunulacaktır. Haftanın her günü program da yer almaktadır.

Geleneksel Oyunlar

Çocukların oyun ihtiyaçları geleneksel çocuk oyunları ile pekiştirilmektedir. Geleneksel oyunlarla hem takım olmayı hem de bireysel motor becerilerini  geliştirmelerinde de katkı sağlayacaktır. Haftanın her günü programda yer almaktadır.

Zeka Oyunları

Zeka oyunları haftada 3 saat olup, çocuğun dikkat gelişimi, duygusal ve sosyal gelişimi, hafıza güçlendirme, akademik başarıyı yükseltmesinde yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Binicilik ve Yüzme

7-11 yaş yüzme dersleri Eskişehir’in en yeni ve en modern yüzme tesislerinden biri olan Tepebaşı Belediyesi Su Sporları Merkezinde yapılacak olup, haftada 2 saat olacaktır. Binicilik dersleri ise Güçlü Bey Binicilik Kulübünde yapılacak olup, hafta da 2 saat olacaktır.

Müzik Atölyesi

Artık materyallerle tasarlayıp yapacağımız müzik enstrümanlarıyla hayal ettiğimiz müziği yaratacağız. Böylelikle zekalarını, algılama ve öğrenme kapasitelerini, bedensel ve zihinsel koordinasyon kurmalarını ve yaratıcılıklarını geliştirmeleri sağlanacaktır.

Görsel Sanatlar Atölyeleri 

Her hafta ayrı ayrı uygulanacak görsel sanatlar derslerimiz ile yaratıcılık ve üretkenlik gibi 21. yüzyıl becerilerinin geliştirilmesine yönelik, okulumuza özgün programlar gerçekleştirilecektir. 

Bahçecilik

Çocukların doğayı tanımalarına, doğaya bıraktığımız tohumun geri dönüşünü gözlem yapmalarına ve merak duygularını harekete geçirerek tecrübe edinme anlamında eşsiz bir fırsat sunar.  Aynı zamanda vücutlarındaki tüm negatif enerjiyi atmalarına ve daha sağlıklı olmalarına fırsat verir.

Eğitsel Geziler

Öğrencilerimiz, uygulayacağımız eğitim programlarındakikonularla ilgili eğitsel gezilere götürülerek, öğrendikleri bilgileri pekiştirmeleri sağlanacaktır. Öğrencilerimizin okulumuzdan tesislere götürülüp getirilmesi okulumuz tarafından konforlu ve güvenli servis araçlarımız ilesağlanacaktır.

İngilizce Eğitimi

Program boyunca haftada 2 saat verilecek olan İngilizce dersleri ile yıl boyunca edinmiş oldukları İngilizce bilgilerinin taze tutulması ve yeni bir dile olan yatkınlığın arttırılması hedeflenmektedir.

Sinema Günleri

Film günlerinde de kampüsümüzde bulunan 3D sinema salonumuzda eğlenceli vakit geçirmeleri veaynı zamanda yabancı dilde izlenilecek olan filmlerle de dil edinimine destek sağlanması hedeflenmektedir.

Matematik Atölyem

Matematik atölyesiyle, matematiği diğer disiplinlerle birleştirip, öğrencimizin matematiksel düşünmesini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Paten

Kampüsümüzde bulunan buz pateni salonunda hafta da 2 saat uzman öğretmenimiz eşliğinde derslerimiz gerçekleşecektir.

Kodlama

Kodlama ve robotik eğitimi ile öğrencilerimizde analitik düşünme becerileri ve problem çözme yeteneği, öz-düzenleme, sorumluluk ve işbirliği yeteneklerinin gelişimleri hedeflenmektedir.

Kendin Yap/Kendin Üret

Geri dönüşüm bilincinin kazandırılmasına yönelik eğlenceli, öğretici ve katılımcı etkinlikler de yapılacaktır.

Bilim Atölyesi

Çocukların uygulamalı deney yaparak, yaparak-yaşayarak öğrenmelerine katkıda bulunulup, sorgulayan bireyler yetişmesine, bilime katkıda bulunabileceklerini fark etmelerine, sosyal becerilerini geliştirmelerine ve en önemlisi bilimi sevmeleri hedeflenmektedir.

Yaratıcı Drama

Çocuğun hayal gücünü geliştirerek yaratıcılık ve estetik gelişimini sağlamasına, kendini tanıyarak iç tepki ve dürtülerden yararlanmayı öğretir. Farklı olay ve durumlarla ilgili deneyim kazandırarak yeni davranışlar geliştirmek hedeflenmiştir.